بهترین مسکن های گیاهی جایگزین مسکن های شیمیایی


این روزها مصرف قرص‌ های مسکن برای کاهش درد های مزمن افزایش قابل توجهی یافته و گاه این دارو ها اعتیاد آور است و معمولا مصرف زیاد آن‌ ها عوارض جانبی متفاوتی برای فرد به‌ دنبال خواهد داشت . یکی از دغدغه‌ های مهم بسیاری از بیماران و نیز دوستداران طب سنتی ، دانستن مسکن‌ های گیاهی و گیاهان جایگزین مسکن‌ های شیمیایی برای کاهش درد ها و آلام جسمی و روحی است .

امروزه مصرف قرص‌های مسکن شیمیایی به‌دلیل سرعت عملی که در کاهش درد دارد‌، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و فارغ از آسیب‌ها و عوارضی که ممکن است در صورت مصرف بی‌دلیل و توجه نکردن به این که کدام مسکن برای کدام درد قدرت تسکین‌ دهندگی بیشتری دارد ، روز به روز بر تعداد مصرف این قرص‌ها افزوده می‌شود‌ .


اما اخیرا تعداد پزشکانی که دارو های گیاهی را به جای دارو های شیمایی به بیماران خود تحویز می کنند ، افزایش یافته است . این مواد به آسانی یافت و مصرف می شوند بنابراین از پیشنهادهایی که در اینجا برایتان آورده ایم ، استفاده کنید .

۱ – حتما در کابینت شما هم یک شیشه عسل یافت می شود . عسل بهتر از شربت سرفه عمل می کند و برای کودکانی که سرفه های شبانه دارند ، توصیه می گردد .

۲ – مواد غذایی تخمیری مانند ماست ، کفیر یا سبزیجات ترش دارای باکتری های زنده ای هستند که می توانند اسهال ، اگزما و آلرژی را درمان کنند . به علاوه این مواد چربی های اضافی بدن را نیز می سوزانند .

۳ – مصرف پودر زنجبیل در ۴ روز اول عادت ماهانه ، گرفتگی عضلات را درمان می کند ، شما می توانید ۷۵۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم از این ماده را در طول این چند روز مصرف کنید و تاثیر آن را ببینید . علاوه بر آن ، پودر زنجبیل در درمان تهوع و درد های شکمی نیز موثر است .

۴ –  تحقیقات نشان می دهد که فشار خون بالا را با چای ترش می توان پایین آورد . تاثیر این ماده حتی از بلوبری نیز بیشتر است

۵ – نعناع می‌ تواند در شل شدن عضلات صاف دستگاه گوارش ، کاهش گاز داخل روده‌ها ، افزایش صفرا ( کاهش ترشح اسید معده ) و در نهایت اثر ضد اسپاسم در اختلالات عضلانی ــ عصبی نقش موثری ایفا کند .

۶ – برای درمان بیماری های التهابی مانند آرتریت ( التهاب مفصل ) ، زرچوبه مصرف کنید . این ماده خطر ابتلا به آلزایمر را نیز کاهش می دهد . با اضافه کردن فلفل سیاه به آن خواص ضد بیماری آن را افزایش دهید . این روش باعث می شود که بدن شما کورکومین (ماده ای در زرچوبه که اثرات سلامتی مثبتی بر بدن دارد ) بیشتری را جذب کند .

۷ – روغن نعنای فلفلی برای درمان گرفتگی های عضلات شکمی و سندرم روده تحریک‌ پذیر تجویز می شود .

هنگامی که به دلیل بیماری به مطب پزشک مراجعه می کنید، پس از بازگشت دستان شما پر از شربت و دارو است که باید هر روز مصرف شان کنید.

متخصصان طب سنتی مواد زیادی را به عنوان مسکن طبیعی معرفی می کنند

۸ – برای تسکین درد دندان ها‌ ، فلفل قرمز را خشک و پودر کنید ، نصف قاشق چای‌ خوری پودر فلفل را در یک لیوان آب جوش حل و سپس یک قاشق غذا خوری از این محلول را با آب جوش رقیق کنید و بنوشید که برای درمان موثر است .

۹ – تحقیقی نشان می دهد که مصرف حداقل ۳ گرم جو دو سر در روز سطح  بالای کلسترول ال‌ دی‌ ال ( در زبان عامه چربی بد ) را پایین می آورد .

۱۰ – لوبیا در کاهش قند خون و تنظیم کلسترول بالا موثر است . این ماده به کاهش وزن نیز کمک می کند زیرا سرشار از فیبر است و با مصرف آن در دراز مدت احساس گرسنگی نخواهید کرد .

۱۱ – برای درمان وزوز گوش ، با قطره‌چکان ، سه قطره روغن بادام تلخ در هر گوش چکانده شود .

۱۲ – برای تسکین سردرد های سینوزیتی ، پیشانی و ملاج را با روغن کنجد ماساژ دهید . دود برگ گیاه خرگوشک ، دود کندر یا دود عنبر نساء را روزانه یک بار به‌ مدت سه هفته استنشاق کنید .

۱۳ – بهترین مسکن گیاهی ضد دردهای قلبی که می‌توان به‌ جای آسپیرین در بیماران قلبی استفاده کرد ، ریشه گیاه بید است ؛ ریشه این گیاه به‌ مراتب بهتر از آسپیرین عمل می‌کند و اصلا قابل مقایسه با آسپیرین نیست ؛ این بیماران لازم است صبح ناشتا هر روز یک تا سه حبه سیر میل کنند .

۱۴ – برای تسکین درد های استخوانی و عضلانی در بیمارانی که قصد ترک اعتیاد دارند ، بهترین مسکن گیاهی ضد درد جایگزین متادون ، دمنوش بذر گیاه بذر البنج یا تاتوره یا دمنوش گلبرگ های شقایق نعمانی است .


به اشتراک گذاری :

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *